Bio

Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Funda Akyazıcı, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA Master Programı’nı tamamladı.  Ardından profesyonel hayatında uzun süre uluslararası ticaret sektöründe çalıştı. 

Çok küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duyan Funda Akyazıcı, 2009’da Beşiktaş Musiki Cemiyeti Korosu’na girdi ve bir çok koro konserleri gerçekleştirdi. Buradaki müzik çalışmalarının yanı sıra iş yaşamını da yoğun bir şekilde sürdüren Funda Akyazıcı 2016’da müzik çalışmalarına ağırlık verdi.

Yavuz Akyazıcı’yla caz teori, armoni ve kompozisyon çalıştı. Daha sonra Winton Marsalis, Bobby McFerrin, Stanley Turrentine gibi isimlerin de yer aldığı John Hendricks Group – “John Hendricks & Friends”  albümünde yer alan, New School Jazz Programı hocalarından Kevin Fitzgerald Burke ile caz vokal improvizasyon çalıştı. Aimee Nolte’den caz doğaçlama, melodik ve ritmik çeşitlilik eğitimleri aldı.

Yavuz Akyazıcı’yla birlikte Touche, Nardis, Badau, Divine Jazz Club, Tamirane, Ankara Samm’s Bistro, Bodrum Savra, Alaçatı Take Five Jazz Club ve Çeşme 15 Eylül Marina gibi caz mekanları yanı sıra, Akbank Caz Festivali ve Alanya Caz Festivali’nde sahne aldı. Ardından Yavuz Akyazıcı Project ile Volkswagen Arena’da konser verdi.

Hem vokal – gitar duo olarak, hem de Yavuz Akyazıcı Project’te solist olarak çalışmalarına devam eden sanatçı, Turkish Standards serisinin Ocak 2019’da piyasaya çıkan son albümü “Yavuz Akyazıcı Project – Turkish Standards Vol.3”te yer aldı.

2021 yılında söz ve müziği kendisine ait olan Kuş isimli 3 şarkılık maxi-single ve Dar Sokakta Manevra isimli teklisini yayınladı.

Londra merkezli BAST Training tarafından hazırlanan, vokal anatomi ve pedagojiyi de içeren kapsamlı bir “Ses Eğitmenliği Eğitimi” programını tamamlayan Funda Akyazıcı, şan eğitmenliği ve vokal koçluğu da yapmaktadır.